opony goodyear Chińskie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • JOY
    Rider
    • 2008
    • 641

    #26
    E Panowie bez ciśnienia

    Może i idą do przodu technicznie, ale technikę szybciej zmienić niż mentalność.
    Dlatego warto być ostrożnym z produktami żółtych braci.
    No chyba że to ci lepsi żółci, ale samurajowie już coraz mniej produkują.

    Komentarz

    • szkoda
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 22543

      #27
      Zamieszczone przez JOY
      No chyba że to ci lepsi żółci, ale samurajowie już coraz mniej produkują.
      samurajowie jak mi wyprodukowali opony falken, to było to jedno z największych gówien na jakim jeździłem ever :? , a słoweńskich sav, jestem fanem, więc nie ma co generalizowac :idea:
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz

      • JOY
        Rider
        • 2008
        • 641

        #28
        No proszę - dobrze wiedzieć. A że słowiańskie dobre - nikt tego nie negował, tyle że my o chińskich rozprawiamy.

        Komentarz

        • szkoda
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 22543

          #29
          Zamieszczone przez JOY
          No proszę - dobrze wiedzieć. A że słowiańskie dobre - nikt tego nie negował, tyle że my o chińskich rozprawiamy.
          no nie wiem, wszyscy plują na słowiańskie dębice, matadory itp.
          no i IMO ja bym rozdzielił opony chińskie od tych produkowanych w Chinach, a takie pojedyncze negatywne opinie...
          można je znaleźć odnośnie dokładnie każdej marki i modelu produkowanych w dowolnym kraju :idea:
          (podobnie moja opinia o falkenach może być odosobniona, ale cóż, ja się z nich wyleczyłem skutecznie)
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz

          • JOY
            Rider
            • 2008
            • 641

            #30
            Co fakt to fakt

            Komentarz

            • pskosz
              Rider
              S_OCP Member
              • 2006
              • 703

              #31
              Kolega pracuje w wulkanizacji, i jak się go zapytałem o chińskie ale firmowe opony to mnie wyśmiał.
              Powiedział że są problemy z wyważeniem, i szybko się robią kwadratowe.
              Mają jedną zaletę: ładnie wyglądają bo są kierunkowe
              pozdrowienia

              Komentarz

              • bobas
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 1676

                #32
                Panowie a co sądzicie o tych oponkach , dziś mi mówił chłop w wulkanizatornii że są w miarę ok



                w teście opon wypada w miarę a i cena jest kusząca ...

                Dzięki z góry za rady i opinie
                BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                FB: Michał Storoniak

                Komentarz

                • szkoda
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2005
                  • 22543

                  #33
                  Zamieszczone przez bobas
                  w teście opon wypada w miarę
                  w jakim :?:
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz

                  • progressowy
                    Rider
                    • 2008
                    • 453

                    #35
                    Nie cierpie produktów made in China!!!
                    Temat bardzo przydatny. Przed zakupem warto zapytać gdzie produkowane oponki. Jeśli Chiny,to dziekuje.
                    Ostatnio kupiłem sweter w reserved. :shock: Na metce made in China. Po paru dniach rekawy sie odpruwały!!!
                    Staram sie omijac produkty z Chin, aczkolwiek trudno je całkowicie wyeliminować. Co gorsza coraz droższa ta wszentubylska chińszczyzna.
                    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                    Komentarz

                    • szkoda
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2005
                      • 22543

                      #36
                      Zamieszczone przez bobas
                      http://www.reifendirekt.de/review/132/Federal_SS595_reifentestcom.html
                      to nie jest żaden test :idea:
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz

                      • blach9
                        Drive
                        • 2010
                        • 45

                        #37
                        Wszyscy narzekaja na towary z Chin, a nie do konca zdają sobie sprawe dlaczego tak sie dzieje, żę są one gorszej jakości. W Chinach produkuje się jak na calym świecie produkty (różne) w różnych klasach jakościowych na różnym poziomie technologicznym a co za tym idzie w różnych cenach. Europa została zalana badziewiem z Chin ponieważ tylko produkty najtańsze - a co za tym idzie najgorsze opłaca się sprowadzać aby osiągnąć duzy zysk.

                        W przypadku opon GY raczej nie ma się o co obawiać bo koncern stawia tam fabrykę (pewnie nowoczesną) i wdraża swoją technologie, tylko Chinczycy to obsługują i robią na lini produkcyjnej. Towar musi spełniać normy i przechodzi kontrole jakości.

                        Komentarz

                        • Yarek
                          Elegance
                          • 2005
                          • 992

                          #38
                          Zamieszczone przez progressowy
                          Nie cierpie produktów made in China!!!
                          Czyli nie korzystasz z komputerów, telewizorów, odtwarzaczy dvd, telefonów i całej reszty? Bo chyba większość światowej produkcji takich sprzętów odbywa się w mniejszej lub większej części w Chinach... Można się trochę zdziwić, nawet jak się bierze do ręki produkty z górnej półki, typu nowy Iphone i na obudowie można odczytać że wyprodukowano go w Chinach...

                          Zamieszczone przez blach9
                          Wszyscy narzekaja na towary z Chin, a nie do konca zdają sobie sprawe dlaczego tak sie dzieje, żę są one gorszej jakości. W Chinach produkuje się jak na calym świecie produkty (różne) w różnych klasach jakościowych na różnym poziomie technologicznym a co za tym idzie w różnych cenach. Europa została zalana badziewiem z Chin ponieważ tylko produkty najtańsze - a co za tym idzie najgorsze opłaca się sprowadzać aby osiągnąć duzy zysk.
                          Dokładnie tak.
                          . pzdr Jarek
                          aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                          Komentarz

                          • bergson
                            Drive
                            • 2008
                            • 82

                            #39
                            Widzę że temat nabrał rozmachu, tylko nie widzę osób które jeżdziły na tych oponach i mają coś do powiedzenia

                            Komentarz

                            • bobas
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 1676

                              #40
                              Zamieszczone przez progressowy
                              Nie cierpie produktów made in China!!!
                              Temat bardzo przydatny. Przed zakupem warto zapytać gdzie produkowane oponki. Jeśli Chiny,to dziekuje.
                              Ostatnio kupiłem sweter w reserved. :shock: Na metce made in China. Po paru dniach rekawy sie odpruwały!!!
                              Staram sie omijac produkty z Chin, aczkolwiek trudno je całkowicie wyeliminować. Co gorsza coraz droższa ta wszentubylska chińszczyzna.
                              Przecież masz gwarancje oddaj sweterek ... ja kupuje jeansy wranglera i po 3 miechach niose na gwarancje .... i niby są produkowane nie w usa ....

                              Nie ma reguły na chińskie rzeczy ....
                              BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                              JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                              www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                              FB: Michał Storoniak

                              Komentarz

                              • RS
                                Ambiente
                                • 2009
                                • 238

                                #41
                                Porównanie Gliwickiego OPLA do Chińskich fabryk jest bardzo krzywdzace !!!!! . OPEL Polski dlatego jest najlepszy bo ludzie którzy go składają przykładają sie do swojej roboty . Nie wierzcie iz w Chinach GY zaszczepił najnowszą technologię, robią tam badziew dla rynków wschodzacych . Miałem nowe auto konkurencyjnej marki na nowych GY z Chin . Opony biły od samego poczatku , reklamacje i wymiana nic nie pomogły . Dopiero jak zmieniłem na Fuldy problem znikł . Same maszyny i technologia nic nie dają . Produkty wytwarzają ludzie . A w Chinach nikt nie zwaza na jakosć - produkt ma być tani i masowy , dotyczy to niestety i samochodów i osprzetu do nich
                                Tak więc GY - Made in China omijajcie z daleka !!!!

                                Komentarz

                                • Yarek
                                  Elegance
                                  • 2005
                                  • 992

                                  #42
                                  Zamieszczone przez RS
                                  Porównanie Gliwickiego OPLA do Chińskich fabryk jest bardzo krzywdzace !!!!! . OPEL Polski dlatego jest najlepszy bo ludzie którzy go składają przykładają sie do swojej roboty . Nie wierzcie iz w Chinach GY zaszczepił najnowszą technologię, robią tam badziew dla rynków wschodzacych . Miałem nowe auto konkurencyjnej marki na nowych GY z Chin . Opony biły od samego poczatku , reklamacje i wymiana nic nie pomogły . Dopiero jak zmieniłem na Fuldy problem znikł . Same maszyny i technologia nic nie dają . Produkty wytwarzają ludzie . A w Chinach nikt nie zwaza na jakosć - produkt ma być tani i masowy , dotyczy to niestety i samochodów i osprzetu do nich
                                  Tak więc GY - Made in China omijajcie z daleka !!!!
                                  Skoro tak bardzo wywyższasz polskie fabryki ponad chińskimi, to dam Ci przykład gdzie jest inaczej: od jakiegoś czasu Bridgestone ma fabrykę opon w Polsce. I niestety, opony produkowane w Polsce są dużo gorszej jakości od tych produkowanych przez małych żółtych ludzi. Do tej pory tylko o tym słyszałem, ale niedawno sam doświadczyłem: razem z nową octavią dostałem komplet opon Bridgestone Potenza Re050, niestety wyprodukowanych w Polsce. Dwie z czterech nadawały się do wyrzucenia, bo były prawie "kwadratowe" - źle wykonane! Na szczęście wymieniono je na gwarancji.
                                  . pzdr Jarek
                                  aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                                  Komentarz

                                  • watchman
                                    Ambiente
                                    • 2009
                                    • 200

                                    #43
                                    Czy kolega Yarek chce nam powiedzieć, że chińszczyzna po jest OK? Co do kuchni pełna zgoda. Ale na produkty made china niestety trzeba uważać. I nikt nie mówi, że wszytko co chińskie be a reszta cacy. Trzeba być po prostu ostrożnym przy chińskich produktach i tyle.
                                    Ja na chińskich kapciach się przejechałem i więcej ich nie kupię. I tak robię z każdym produktem czy producentem.

                                    THE END
                                    NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                                    Komentarz

                                    • bergson
                                      Drive
                                      • 2008
                                      • 82

                                      #44
                                      Tylko rok temu kupiłem zimówki GY i jest napisane na nich Made in Germany wiec myslałem ze tu bedzie tez to samo ale jednak jest co innego.Mysle ze beda ok w końcu GY nie chce chyba zrazić swoich klientów do siebie.

                                      Komentarz

                                      • Yarek
                                        Elegance
                                        • 2005
                                        • 992

                                        #45
                                        Zamieszczone przez watchman
                                        Czy kolega Yarek chce nam powiedzieć, że chińszczyzna po jest OK?
                                        Kolega Yarek chce Wam powiedzieć to, co już kilka razy zostało powiedziane w tym wątku. Że uprzedzanie się do produktów, tylko dlatego że jest napisane na nich 'made in china' to idiotyzm. W Chinach są fabryki zarówno produkujące masowy szajs, jak i fabryki które są bardzo nowoczesne, spełniające najwyższe normy i produkujące towary najwyższej jakości.

                                        Wszystko zależy od tego czego klient potrzebuje. A że na świecie najważniejszym kryterium zakupowym zrobiła się cena, to mądrzy Chińczycy się dopasowują do zapotrzebowania i produkują/eksportują głównie szajs, bo najwięcej na tym zarabiają. Ale to nie znaczy, że nie potrafią zrobić czegoś porządnego.

                                        Z mojej strony EOT.
                                        . pzdr Jarek
                                        aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                                        Komentarz

                                        • Maicroft
                                          Moderator
                                          S_OCP MemberModeratorr
                                          • 2004
                                          • 25757
                                          • Audi

                                          #46
                                          Ktos tu ostatnio wrzucal zdjecie filtra chyba paliwa Manna i na nim byl napis made in china :diabelski_usmiech
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz

                                          • pskosz
                                            Rider
                                            S_OCP Member
                                            • 2006
                                            • 703

                                            #47
                                            ORYGINALNY filtr paliwa do fabii też jest chiński. :roll:

                                            No ale opon chińskich bym nie kupił. Mam na tyle dobrze że kolega z wulkanizacji zawsze podpowie co warto kupić :szeroki_usmiech
                                            pozdrowienia

                                            Komentarz

                                            • Zoltar
                                              Rider
                                              • 2005
                                              • 722

                                              #48
                                              Technologia jest ta sama, materiały do produkcji już nie, i czuć różnicę
                                              www.soft-car.pl
                                              www.chiptuning-gdansk.pl


                                              - Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
                                              - Wyłączanie DPF
                                              - Hamownia Obciążeniowa

                                              Komentarz

                                              • leszekmw
                                                RS
                                                • 2005
                                                • 5356

                                                #49
                                                w chinach jest najwieksza fabryka gy.
                                                były problemy z excellencami swojego czasu.
                                                były również z f1 gsd3.
                                                były problemy z wybijaniem i wyważaniem.

                                                sądzę że chińczycy nie trzymają norm technologicznych , ewentualnie ich produkcja mieści się w jakimś dolnym zakresie norm europejskich.

                                                jeżeli chodzi o problem z brigem polskim to nie jest to to samo co z oponami z chin.w przypadku polski była to po prostu wada technologiczna jakiejś partii a nie całej produkcji.

                                                opony takie same tej samej firmy z różnych fabryk różnią się , nie wiem dlaczego ale tak jest.. , przynajmniej jeżeli chodzi o opony z grupy michelina.

                                                bergson sprawdź czy mają homologację europejską , znaczek E1 zdaje się.

                                                bobas na poprzednich federalach dało się jeździć w samochodach lekkich i z prostym zawieszeniem , jak w dużych i na wielowachaczach nie mam doświadczenia
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz

                                                • Yarek
                                                  Elegance
                                                  • 2005
                                                  • 992

                                                  #50
                                                  Zamieszczone przez leszekmw
                                                  jeżeli chodzi o problem z brigem polskim to nie jest to to samo co z oponami z chin.w przypadku polski była to po prostu wada technologiczna jakiejś partii a nie całej produkcji.
                                                  Ja o problemach z polskimi Bridgestonami słyszę już od dawna, więc zdecydowanie nie jest to kwestia jednej partii... zresztą znajomy gumiarz też na nie narzeka.
                                                  . pzdr Jarek
                                                  aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...